ŚLADAMI OJCA MATEUSZA

wyjazd integracyjny

Podczas wyjazdów rekreacyjnych „ŚLADAMI OJCA MATEUSZA” uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu z bohaterem popularnego serialu TV oraz do odkrywania uroków miejsc, które związane są z jego historią. Wyjazdy te będą poświęcone bezpośredniemu odbiorowi kultury przez uczestników projektu. Będziemy mieli okazję odwiedzić piękne miasta Opatów i Sandomierz, które stanowiły tło dla wielu scen znanego serialu „Ojciec Mateusz”.

Udamy się do malowniczego Sandomierza, który jest szerzej znany z serialu „Ojciec Mateusz”. Będziemy mieli okazję podążać śladami bohaterów, odwiedzając miejsca, w których toczyły się ich przygody. Zwiedzimy Bramę Opatowską, Trasę Podziemną, Rynek, Zamek, Ratusz, zabytkowe kamienice, dawną Synagogę, Bazylikę Katedralną, a także malownicze uliczki Starego Miasta. Podczas spaceru po Sandomierzu będziemy mogli przenieść się w świat naszego ulubionego serialu i poczuć jego atmosferę. Uczestników czeka także rejs statkiem po Wiśle. To niezapomniane przeżycie, które stworzy wyjątkową atmosferę.
Jedną z głównych atrakcji wycieczki będzie odwiedzenie wystawy „Świat Ojca Mateusza”, gdzie będziemy mieli okazję spotkać się z naszymi ulubionymi bohaterami. Można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Na zakończenie wyjazdu, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie Ojca Mateusza z autografem, które będzie przypominać o tych niezapomnianych chwilach spędzonych w Sandomierzu. To wyjątkowy upominek, który każdy będzie mógł zabrać ze sobą i zachować jako pamiątkę tego niezwykłego wyjazdu.

Podczas wizyty w Opatowie uczestnicy będą mieli okazję poznać piękno i historię tego miejsca, a przewodnik opowie im o ciekawostkach związanych z tym miastem. Będziemy mogli podziwiać Podziemną Trasę Turystyczną, Rynek oraz Kolegiatę pw. Św. Marcina, a każdy z uczestników otrzyma pączka ze słynnej cukierni „u Szarego”. Opatów to miasto pełne tajemnic i piękna, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wszystkim uczestnikom zapewniony zostanie transport, bilety na wystawę „Świat Ojca Mateusza”, opłata za usługę przewodnika, całodzienne wyżywienie oraz ubezpieczenie uczestników. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczny i komfortowy pobyt dla wszystkich uczestników. Serdecznie zapraszamy seniorów, młodzież i wolontariuszy do udziału w wyjeździe rekreacyjnym „ŚLADAMI OJCA MATEUSZA”. To nie tylko okazja do odkrywania nowych miejsc i spotkania z kulturą, ale także doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzania czasu. Dołącz do nas i zanurz się w fascynującym świecie serialu, który przyniesie wiele radości i niezapomnianych wspomnień!

Scroll to Top